У Дніпрі підбили підсумки 2025–2026 навчального року у закладах загальної середньої освіти. Попри виклики воєнного часу, більшість школярів міста продовжували навчання в очному або змішаному форматі, а освітні заклади активно розвивали безпечний та сучасний освітній простір.
Цьогоріч у школах Дніпра навчалися 87,6 тисячі дітей. Із них понад 72,5 тисячі здобували освіту очно або у змішаному форматі. Нині у підпорядкуванні міста перебувають 154 заклади загальної середньої освіти та три інклюзивно-ресурсні центри. У 121 школі облаштовані укриття відповідно до вимог безпеки.
У місті також продовжують модернізувати освітню інфраструктуру. У закладах освіти встановили 128 сонячних електростанцій та 88 генераторів різної потужності. Для учнів 12 віддалених шкіл, які не мають власних укриттів, організували підвезення до безпечних закладів.
Одним із прикладів активного освітнього процесу стала Дніпровська гімназія №141, де навчаються понад тисяча дітей. Учні закладу брали участь у предметних олімпіадах, конкурсах Малої академії наук та міських освітніх проєктах. Школярі здобували призові місця з різних дисциплін та представляли область на всеукраїнських етапах інтелектуальних змагань.
Гімназія також є учасником міського екологічного проєкту Green-Ed та співпрацює з вищими навчальними закладами у напрямках екології й науки. Для дітей працюють творчі гуртки та додаткові заняття з іноземних мов і математики для подолання освітніх втрат.
Активним навчальний рік був і для учнів Дніпровський ліцей №42. Школярі брали участь у всеукраїнських олімпіадах, творчих конкурсах та спортивних змаганнях. У ліцеї навчаються 485 дітей, а освітній процес організований у змішаному форматі завдяки наявності укриття.
У Дніпрі продовжують розвивати інклюзивну освіту, профорієнтаційні та екологічні ініціативи, а також програми підтримки дітей соціально вразливих категорій. Серед міських проєктів – Green-Ed, «СмакуЇмо», «БезБулінгу», «ДітиБезМеж» та «ЗнайТи».
Дніпровські школярі також активно проявили себе у Всеукраїнських шкільних лігах Пліч-о-пліч. Чотирнадцять команд здобули призові місця у різних видах спорту, а сім закладів освіти представлятимуть Дніпропетровщину на всеукраїнському етапі змагань.
Окрему увагу у місті приділяють соціальній підтримці дітей. Нині понад 40 тисяч школярів отримують безоплатне харчування коштом міського бюджету.
Уже влітку на базі шкіл Дніпра планують відкрити 86 пришкільних таборів, а також табір центру «Штурм» у шести підрозділах. Загалом літнім відпочинком планують охопити близько 6,5 тисячі дітей.
фото з відкритих джерел

Залишити коментар