На Дніпропетровщині продовжує працювати регіональна група «Прозорість та підзвітність», яка аналізує публічні закупівлі громад області. Фахівці перевіряють відповідність вартості товарів і послуг ринковим цінам, а також оцінюють спроможність підрядників виконувати взяті на себе зобов’язання.
Під час чергового засідання експерти розглянули 15 тендерів, до яких виникли питання. Йдеться про закупівлі, проведені у Дніпровському, Кам’янському, Криворізькому та Синельниківському районах.
За словами першого заступника начальника Дніпропетровської обласної військової адміністрації Євгена Ситниченка, окремі закупівлі викликали зауваження через можливе завищення цін та сумніви щодо доцільності витрат в умовах воєнного стану.
Одним із прикладів стала закупівля послуг із благоустрою в Дніпрі. Одне з комунальних підприємств замовило роботи з догляду за зеленими насадженнями на суму понад 3,2 мільйона гривень. У членів робочої групи виникли питання щодо необхідності таких витрат у нинішніх умовах.
Окрему увагу приділили тендеру в Кам’янському на прибирання сміття вздовж трамвайних колій. Переможцем торгів став фізична особа-підприємець, який, згідно з поданою інформацією, має мінімальний перелік обладнання та лише двох працівників у штаті. Водночас комунальне підприємство-замовник налічує близько 460 співробітників.
На думку експертів, така ситуація може свідчити про ризики неефективного використання бюджетних коштів та потребує додаткового аналізу.
У решті закупівель спеціалісти звернули увагу на можливе завищення вартості окремих матеріалів. Перевірені тендери стосувалися поточного ремонту та утримання доріг, благоустрою територій, закупівлі продуктів харчування та ремонту закладу дошкільної освіти.
Усі зауваження були обговорені із замовниками закупівель. Фахівці групи «Прозорість та підзвітність» надали рекомендації щодо доопрацювання окремих умов спільно з переможцями торгів та усунення потенційних ризиків.
Марічка Самарська,
фото з відкритих джерел

Залишити коментар