На Дніпропетровщині триває впровадження безбар’єрного середовища для ветеранів та їхніх родин. Область долучилася до Національного тижня безбар’єрності.
Про це під час брифінгу повідомила заступниця начальника Дніпропетровська обласна військова адміністрація Олена Буряк.
За її словами, одним із ключових завдань є створення комфортного та доступного середовища для військових після повернення до цивільного життя.
«Коли військовий повертається до мирного життя, то має відчувати підтримку. Наше завдання – побудувати ветерану шлях додому без перепон. Повинна бути створена фізична, цифрова та ментальна безбар’єрність», – зазначила Олена Буряк.
Наразі в області працюють понад 100 фахівців із супроводу ветеранів. Вони допомагають демобілізованим військовим та їхнім родинам адаптуватися після служби, а також сприяють у вирішенні соціальних, побутових та бюрократичних питань.
Окрему увагу приділяють психологічній підтримці. На Дніпропетровщині відкрили 16 Центрів життєстійкості, де військові та їхні близькі можуть отримати необхідну допомогу. Від початку 2026 року такі центри вже відвідали майже 15 тисяч мешканців області. Усі приміщення адаптовані для людей з інвалідністю.
Також в регіоні продовжує діяти послуга соціального таксі. Від початку 2026 року нею скористалися понад 2300 людей.
У Дніпропетровській ОВА наголошують: розвиток безбар’єрного середовища є одним із важливих напрямів підтримки ветеранів та їхньої інтеграції у мирне життя.
фото ДніпроОДА

Залишити коментар